Sukces polskich fajczarzy w Sevilli

W niedzielę 21 października w Sevilli miały miejsce Mistrzostwa Europy w Paleniu Fajki. Polska ekipa w składzie: Henryk Rogalski, Damian Mucha, Tomasz Chołuj, Wiesław Ratajek i Grzegorz Frala wywalczyła w nich świetne trzecie miejsce. Aż trzech naszych kolegów – Damian Mucha (miejsce szóste), Henryk Rogalski (miejsce dwunaste), Tomasz Chołuj (miejsce dwunaste) uplasowało się w pierwszej dwudziestce turnieju. W sumie startowało 180 zawodników, sklasyfikowano 15 drużyn narodowych. Indywidualnie Mistrzem Europy został Gianfranco Ruscalla z Włoch który palił fajkę przez 2 godziny i 42 minuty. Drużynowo zwyciężyli Włosi z łącznym czasem trzech najlepszych zawodników 7 godzin i dwóch minut. Lepsi od Polaków, których drużynowy czas wyniósł 5 godzin 26 minut i 55 sekund, byli jeszcze tylko Hiszpanie – 5 godzin 37 minut i 25 sekund. Gratulujemy naszym fajczarzom świetnego wyniku! Szczegółowa klasyfikacja mistrzostw dostępna jest na stronie internetowej imprezy, odpowiednio indywidualnadrużynowa.