17 kwietnia 2012 EuroTab 2012 – targi branży tytoniowej w Krakowie

17 kwietnia 2012 EuroTab 2012 – targi branży tytoniowej w Krakowie

Na targi do Krakowa wybraliśmy się w drugim dniu ich trwania, reprezentując Śląski Klub Fajki w trzyosobowym składzie (Wojtek K., Mariusz H. i ja). Na miejscu okazało się, że EuroTab są imprezą zamkniętą, jedynie dla dystrybutorów zajmujących się sprzedażą wyrobów tytoniowych, mieliśmy więc pewne problemy z zarejestrowaniem się i wejściem na targi.

Przeważającą ofertę wystawców stanowiły tytonie papierosowe i cygara. Tytonie fajkowe i same fajki udało nam się znaleźć u dwóch, może trzech wystawców. Nie udało nam się dokonać żadnych zakupów, ponieważ: nie dysponowaliśmy walutą wymienną (obowiązywały ceny w dolarach i euro), czasami oferta wystawcy przekraczała nasze możliwości finansowe (fajki, o które zapytałam oprócz tego, że nie na sprzedaż miały być warte od ok. 100 do 1000 dolarów), a w większości przypadków nie przewidziano na targach czegoś takiego, jak sprzedaż detaliczna dla klientów indywidualnych.

Jeśli chodzi o produkty darmowe, czyli gratisy – jedynie Wojtek wyszedł z targów z zapalniczką pewnej firmy, którą otrzymał przy degustacji papierosów (jak się później okazało – niezbyt powalających w smaku). Najprawdopodobniej stanowiliśmy pewną atrakcję dla wystawców – jako jedyni nie prowadziliśmy rozmów biznesowych, nie załatwialiśmy interesów, a skąpo odziane hostessy nie spisywały z nami umów handlowych (na marginesie dodam, że klientami branży tytoniowej mogą być najwyraźniej jedynie mężczyźni, bo skąpo odzianych panów w roli hostess nie stwierdzono 😉 ).

Udało nam się zrobić sporo interesujących zdjęć, które za niedługo będzie można oglądać w naszej galerii. Jest wśród nich sporo fotografii oryginalnych cygar, tytoniów, fajek (wodnych i nie tylko), maszyn i urządzeń związanych z przetwórstwem tytoniu.

Zdjęcia z wizyty na EuroTab możecie oglądnąć w naszych galeriach.

Polecamy również relację z pierwszego dnia targów zamieszczoną na stronie warszawskiego Pipe Club’u, gdzie poza zdjęciami z imprezy koledzy zrelacjonowali przebieg pokazowego Turnieju Wolnego Palenia Fajki TrafikaCup 2012. Przy okazji – gratulacje dla zwycięzców turnieju! 🙂

notowała: Kasia H.
zdjęcia: Mariusz H.
konsultacja: Wojtek K.