Spotkanie Świąteczno-Rocznicowe

Spotkanie Świąteczno-Rocznicowe

W sobotę 15 grudnia świętowaliśmy trzecią rocznicę powołania do życia Śląskiego Klubu Fajki. Świąteczno-rocznicowe spotkanie zorganizowaliśmy w tradycyjnym od kilku miesięcy miejscu – restauracji mieszcącej się w siedzibie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa w Katowicach. Frekwencja dopisała nadzwyczaj, mieliśmy również znamienitych gości – naszych przyjaciół – Sebastiana Kurka i Irka Misiaka z Krakowa oraz Tadeusza Wojtuszkiewicza Bydgoszczy.

Spotkanie rozpoczęliśmy o godz. 18. Niedługo później byliśmy już w komplecie. Tradycyjnie już spotkania rocznicowe organizujemy w rodzinnej atmosferze, więc i tym razem nie zarakło między nami naszych towarzyszek życia 🙂

Tradycyjnie też rocznicę istnienia klubu uczciliśmy spontanicznym koleżeńskim świąteczno rocznicowym dwugramowym turniejem wolnego palenia fajki. Na tytoń konkursowy – w demokratycznym głosowaniu spośród tytoni oferowanych przez obecnych – wybraliśmy Dunhill Standard Mixture. W dość dużym zamieszaniu panującym na sali udało mam się odważyć i rozdzielić odpowiednie porcje tytoniu, który każdy z uczestników w regulaminowym czasie upakował we własnej fajce i na sygnał rozpoczęliśmy palenie. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, rozpalając jednocześnie fajki na kilka chwil skutecznie zadymiliśmy pomieszczenie.

Sama zabawa w palenie turniejowe, biorąc pod uwagę jedynie dwa gramy tytoniu jak i bardzo luźną i wesołą atmosferą panującą wśród obecnych, wyszła nam nad wyraz dobrze, co widać po niezłych czasach uzyskanych przez najlepszą trójkę. Tryumfatorem naszych zawodów został nasz klubowy skarbnik Janusz Makówka, kilkanaście minut wcześniej fajka zgasła naszemu przyjacielowi z Krakowa Irkowi Misiakowi, a niewiele ktrócej palił nasz klubowy kolega Jarek Olendzki. Pełna klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

1. Janusz Makówka (ŚKF) – 57:43
2. Ireneusz Misiak (Kraków) – 45:15
3. Jarosław Olendzki (ŚKF) – 45:04 
4. Andrzej Noras (ŚKF) – 38:44 
5. Wojciech Karwot (ŚKF)- 32:39 
6. Tadeusz Wojtuszkiewicz (BKKF Bydgoszcz) – 32:16 
7. Aleksander Rozenfeld (ŚKF) – 31:03 
8. Grzegorz Bałdys (ŚKF) – 30:22 
9 Andrzej Katunin (ŚKF) – 30:02 
10. Wojciech Pastuch (ŚKF) – 27:17 
11. Łukasz Myrda (ŚKF) – 20:51 
12. Mariusz Piecha (ŚKF) – 18:16 
13. Ania Makówka (ŚKF) – 14:11 
14. Sebastian Kurek (Kraków)- 10:15

Każdy z uczestnikół konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom, a zwycięzca dodatkowo piękną fajkę którą na nagrodę dla najdłużej palącego uczestnika przekazał Irek Misiak.

Miłą niespodzianką dla naszego klubu – a szczególnie dla piszącego piszącego tą relację – było przekazanie przez Tadeusza Wojtuszkiewicza – Prezydenta Bydgoskiego Klubu Kolekcjonerów Fajki – certyfikatu Honorowego Członka BKKF Bydgoszcz dla Andrzej Norasa. Prezydent ŚKF wraz z certyfikatem otrzymał od Tadeusza Wojtuszkiewicza specjalną, wykonaną przez niego własnoręcznie fajkę.

Tadeusz Wojtuszkiewicz przywiózł również dla każdego z obecnych specjalne kalendarze BKKF Bydgoszcz, nie sposób nie wspomnieć też wspominając o sławnym już przygotowywanym osobiście przez Tadeusza smalcu, który szybko znikał z pojemników. Oprócz wspomnianego świetnego smalcu na stole nie zabrakło również innych smakołyków, więc nikt głodny ani spragniony nie był 🙂  Oczywiście nie zabrakło też tego co na spotkaniach fajczarzy najważniejsze – fajek i tytoni, każdy amator wonnego dymka znalazł wśród puszek i słoików coś dla siebie, można też było spróbować czegoś nowego.

W tej świątecznej atmosferze spędziliśmy cały wieczór, paląc, jedząc, pijąc i gadając na wszelakie – nie tylko fajkowe – tematy. Spotkanie zakończyliśmy grubo po 22, kiedy to rozjechaliśmy się do domów życząc sobie Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

Więcej zdjęć ze spotkania możecie znaleźć w naszej klubowej galerii.