Fajkowe spotkanie Wilka z Muchą, czyli 15 lat KKF Konin

Fajkowe spotkanie Wilka z Muchą, czyli 15 lat KKF Konin

W mikołajkową sobotę 6 grudnia mieliśmy wielką przyjemność uczestniczyć w uroczystości z okazji Jubileuszu 15-lecia Konińskiego Klubu Fajki. Spotkanie pod wymowną nazwą „Fajkowe spotkanie Wilka z Muchą” wspólnie z Konińskim Klubem Fajki organizował również, jako swój debiut, Klub Fajkowo Cygarowy Trafika z Poznania. Pomimo „mikołajowego” terminu, do konińskiej restauracji Kresowianka przyjechała, wspólnie z KKF świętować 15-lecie klubu, prawie setka miłośników fajki z całej Polski i nie tylko.

Śląski Klub Fajki tym razem reprezentowaliśmy skromnie tylko we dwójkę – ja i Ewa. Przyjechaliśmy do Kresowianki już w piątek, co było doskonałym wyborem, gdyż spędziliśmy miły wieczór w towarzystwie przyjaciół w Konińskiego Klubu Fajki – Julkiem Drabentem, Krzyśkiem Kozłowskim i prezydentem KKF Jurkiem Wilczkowiakiem na czele, oraz naszymi przyjaciółmi z Przemyśla – mistrzem Henrykiem Worobcem, jego żoną Elżbietą oraz Piotrem i Mariolą Malik, którzy jak się okazało podobnie jak my przyjechali do Konina w przeddzień imprezy jubileuszowej. Po tak doskonałym początku weekendu w doskonałych humorach pojawiliśmy się w sobotni poranek w sali Kresowniaki w której miała odbyć się impreza. O godzinie 11, kiedy uczestnicy i goście coraz liczniej pojawiali się w Kresowiance, rozpoczęły się obrady Rady Polskich Klubów Fajki. Poza sprawami organizacyjnymi Rady, uzgodniono m. in. kwestie dotyczące organizacji pierwszego Pucharu Polski – odbędzie się on 18 lub 25 kwietnia przyszłego roku w Warszawie, a organizatorem będzie Pipe Club Warszawa. 

W międzyczasie obecni na miejscu mogli się zapoznać z szeroką i ciekawą ofertą fajek, tytoni i akcesoriów Fajkowo.pl i Trafika Poznań. Z uwagi na napięty harmonogram imprezy jubileuszowej, organizatorzy skutecznie pilnowali czasu i główne jego punkty rozpoczynały się punktualnie. Oficjalne otwarcie nastąpiło wraz z wniesieniem urodzinowego tortu, toastu i odśpiewania Sto Lat! przez obecnych.

Członkowie KKF Konin otrzymali gratulacje, podziękowania i życzenia dalszych sukcesów. Gościem specjalnym był prezydent Konina – Józef Nowicki, który objął spotkanie honorowym patronatem. Z kolei Prezydent Konińskiego Klubu Fajki, w imieniu całego klubu złożył podziękowania wszystkim którzy wspierali Klub przez 15 lat jego istnienia. Po zakończeniu uroczystej jubileuszowo-gratulacyjnej części programu, 75 uczestników turnieju wolnego palenia fajki zajęło miejsce przy stołach i rozpoczęło przygotowania do zawodów pod czujnym okiem sędziego glownego – Henryka Rogalskiego. Każdy z uczestników otrzymał zestaw konkursowy – fajkę, tytoń – W.O. Larsen Signature dostarczony przez Scandinavian Tobacco Group, ubijacz i zapałki.

Trzeba też w tym miejscu przyznać, że fajka turniejowa, przygotowaną specjalnie na koniński jubileusz przez mistrza Henryka Worobca i jego żonę Elżbietę, jest naprawdę prześliczna. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest to chyba najpiękniejsza fajka turniejowa jaka została wykonana w ostatnich latach. Zapewne więc doskonałości fajki należy więc przypisać, poza oczywiście nie mniej doskonałymi umiejętnościami fajczarzy ścisłej czołówki, tak długie czasy palenia, w tym 2 godziny 6 minut 20 sekund zwycięzcy turnieju – Damiana Muchy z KFC Trafika Poznań. Pełną listę wyników turnieju można obejrzeć tutaj.

Po turnieju przyszedł czas na obiad, a potem impreza przyjęła już mniej zorganizowany i bardziej spontaniczny charakter. Część uczestników powoli zaczęła rozjeżdżać się do domów, część skorzystała z możliwości uczestniczenia w degustacji cygar, szlachetnych trunków i smakołyków przygotowanych przez organizatorów.

Tak jubileuszowe spotkanie powoli dobiegło do końca, kończąc się tak jak się w sumie dla nas zaczęło – wspólnie z przyjaciółmi z Konina, Przemyśla i dodatkowo jeszcze przyjaciółmi z Fajkowo.pl z Białegostoku, którzy tak jak my o tak późnej porze zostali jeszcze w Kresowiance, spędziliśmy miłe chwile kończące późnym wieczorem jubileuszowe spotkanie.  

Zapraszamy do oglądania zdjęć z konińskiej imprezy dostępnych w naszych galeriach. Polecamy również relacje i galerie zdjęć zamieszczone na stronach RPKF, Kalumetu, KFC Trafika Poznań, relację na oficjalnej stronie Konina, oraz świetną relację telewizyjną TV Wielkopolska. Polecamy również wywiad z Prezydentem Konińskiego Klubu Fajki Jerzym Wilczkowiakiem w radiu ZET Gold: {mp3}kkf_fajki{/mp3}

My zaś dziękujemy naszym konińskim przyjaciołom za możliwość udziału w świetnie przygotowanej imprezie, za miłe towarzystwo i rodzinną atmosferę. Cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy byś z Wami i chociaż była to nasza pierwsza wizyta w Koninie na pewno nie będzie ostatnia. Jeszcze raz gratulujemy jubileuszu 15-lecia i życzymy dalszych lat działania w zdrowiu, pomyślności i przy aromatycznym dymku!