Spotkanie 23 lipca 2012, Pub Longman

Spotkanie 23 lipca 2012, Pub Longman

Trudno by było zaliczyć to wakacyjne spotkanie Śląskiego Klubu Fajki do nieudanych. Dopisała (o dziwo) pogoda (mogliśmy wreszcie odwiedzić longmanowy ogródek), Klubowicze stawili się całkiem licznie, nie brakowało też nabytków w postaci tytoni i nowo zakupionych fajek.

Owiani pięknie pachnącym dymem z palonych Louisiana Flake i Cherry&Vanilla (Gawith Hoggarth) – świetnych tytoni z nowej oferty Fajkowa 😉 podziwialiśmy fajki kupione przez Janusza i Jarosława oraz te, które dopiero co ujrzały światło dzienne w pracowni Wojtka Pastucha.

Zachwyt u piszącej te słowa wywołał też niezwykle apetyczny („w zapachu”) marcepanowo-orzechowy tytoń The Jolly Joker (przyniesiony przez Mariusza P., któremu zdecydowanie należy się miano Wyszukiwacza Wybornych Aromatów). 🙂
Na fajczarskim stole nie brakowało oczywiście wszelakich mieszanek virginii, perique, latakii; fajczarze kruszyli (lub ubijali) do swoich fajek również różne rodzaje flake’ów.

I ponownie, jak niemal za każdym razem, jedenaście zupełnie różnych osobowości połączyła wspólna pasja, mimo że nie tylko ona była przedmiotem dyskusji i dywagacji.

Następne spotkanie (na które Adam i Mariusz P. zaprosili specjalnego Gościa) zaplanowane zostało na pierwszy poniedziałek sierpnia, bo mimo czasu urlopowego trudno nam było założyć, że spotkamy się dopiero na początku września. 🙂

tekst i fot.: Kasia H.